AROMA SKICAART terapie

Co je Aroma skica - vůně, barva, příroda, tvar

Aroma skica zaznamenává váš energetický otisk, v tomto případě paní Jany, kterou jsem vybrala pro lepší, názornou představu. Ta má v oblasti hlavy výrazně tíživé myšlenky. Ty jí způsobují nespavost a únavu. Trápí ji neharmonické vztahy s partnerem. Vzhledem k tomu, že jsou dlouhodobé, objevují se problémy s ledvinami. Její oblast břicha je také oslabená, protože trpí nedostatkem sebevědomí a vnitřními strachy. Ty se projevují i bolestí kolen. Její srdce je zablokované a neproudí v něm láska. Jana má slabé napojení na zem a potřebuje ho vylepšit.

rteterapie je léčebná metoda, která pomocí výtvarného umění podporuje schopnost člověka vnímat smysly a vyjádřit své pocity. Pomáhá v případě, kdy už slova nedokážou pojmenovat problémy, které trápí tělo i duši. K dosažení svého cíle využívá tato léčba různé formy umění - kresbu, malbu, modelování, grafiku, sochařství, koláže a jiné. Výsledek tvůrčí činnosti léčitel nehodnotí z estetického hlediska. Důležitý je právě proces tvorby, v němž se pacient vyjadřuje přirozeněji a umožňuje terapeutovi nahlédnout do své psychiky.

Art terapie

Při léčbě uměním je vztah mezi klientem a terapeutem velmi důležitý a měl by být vybudován na pilířích důvěry, respektu a empatie. Pacient prostřednictvím umění poznává krásu a radost z tvorby, uvolní se a "otevře" své nitro. Cílem arteterapie není vytvořit dokonalé umělecké dílo, ale rozvíjení spontánnosti a neverbální komunikace. Pacient tedy nemusí být umělcem, důležité je, aby vyjádřil, co cítí. Terapeut, stojící na druhé straně rovnice, má v tomto procesu nelehký úkol. Musí ovládat poznatky z psychologie i umění, dokázat je propojit a vyčíst informace z díla odrážejícího psychický stav autora. Všechny tyto předpoklady splňuje Aroma skica.

Jak se pracuje se skicou

Parfém

Z vůní jsem Janě doporučila geranium a růži, které vyrovnávají hormonální hladinu a otevírají energii lásky. Na celkové osvěžení a probuzení do větší energie, by Janě prospěly citrusy. Na ledviny rozmarýn a na rozproudění lymfy a potlačení bolesti kolen jalovec. Ten by byl vhodný namíchat zvlášť jako pečující olej. Na podporu ženské energie a intenzivnějšího propojení se zemí jsem ji vybrala pačuli a navrhla ji delší procházky s častější pobyty v přírodě.

Byliny

Z bylin jsem ji doporučila listy pít kopřivy na celkové pročištění organismu 14 dní 2x denně. Poté měsíček zahradní s meduňkou a mátou smíchat 1:1 do směsi a popíjet šálek navečer před spaním. 2x týdně si uvařit jalovec na ledviny, lymfu a celkovou detoxikaci. Celou bylinou kůru pít 3 týdny a poté 3 týdny vynechat. Pít to samé ještě jednou. Koupele z bylin měsíček a meduňky 1x týdně.

Bachovy květové esence

35 - Bílý kaštan na tíživé myšlenky a na lepší spaní

37 - Šípková růže na apatii, rezignaci a vnitřní kapitulaci

7 - Poupě bílého kaštanu na opakující se chyby stále dokola

10 - Plané jablko čistící esence na mysl i tělo

23 - Oliva na doplnění energie

19 - Modřín na nedostatek sebedůvěry a pocitu méněcennosti

26 - Devaterník penízkový na paniku, strach, bezmoc

Paní Jana se rozhodla, že Bachovy esence nechce užívat vnitřně ale, že je namíchám do parfému. Vůně a esence se tedy budou vstřebávat přes kůži. Parfém jsem ji doporučila užívat 3x denně. Do parfému jsme namíchali všechny Bachovy květové esence a tyto vůně - pižmo, geranium, růži, bergamot, litsea cubeba, rozmarýn, pačuli, meduňku s citronelou. Paní Jana byla nadšená. Parfém ji padl do oka a okamžitě jej přijala. Hlava byla citrusová, velmi svěží a plná energie. Srdce parfému zářilo skrytou láskyplnou růží a bergamotem. Tělo vyzařovalo květinový tón zemité pačuli a meduňky.

Barvy

Barvy oblečení jsem ji doporučila v tónech zelené léčivé, růžové láskyplné, okrové uzemňující, žluté nadějné a radostné s tóny modré pro uklidnění.

Paní Jana mně vyhledala za tři měsíce a musím říci, že jsem viděla její proměnu na první pohled. Měla jas v očích a radost ze života. Její obavy a strachy byly menší a zlepšilo se jí sebevědomí. Láska s partnerem se začala pomalu otevírat hlavně na základě proměny paní Jany.

Tvary

Jana začala mít ráda více oblé tvary a změnila interiér svého bytu. Hlavně doplňky v podobě polštářů v barvě hnědo - modré. Na otevření proudu lásky si všude umístila květiny a založila si na balkóně malou bylinkovou a květinovou zahradu v truhlíku, ze které má velkou radost a pravidelně ji opečovává. Také začala pravidelně chodit na procházky v přírodě a psychika se celkově zlepšila. Stačilo málo, aby došlo k postupné harmonizaci. Spánek se vylepšil pravidelným pohybem.

Proč malovat, čmárat a vykreslovat

Protože se uvolním ze stresu a chaosu

Pocítím svobodu z kreativního tvoření

Kreslením nalézám mentální bloky a rozpouštím je

Nebojím se projevit

Objevuji své skryté talenty

Dovoluji si malováním plynout v čase

Vyčmárat a vykreslit své bolesti, vzteky a trápení je léčivé

Malováním a kreslením si vyčistím hlavu