Blog - maluji slova


Příběhy nám pomáhají

16. září 2018

Cesta, na které jsem zahlédla andělská křídla

Téma mé dnešní úvahy sahá až do roku 1989, kdy jsem se vědomě probudila a vstoupila na tzv. duchovní cestu. Přišlo to samo, tak jak se otevřela stavidla ve společnosti, uvolnila se pouta i já vystoupila z vnitřního vězení. Nejprve jsem prošla branou strachu a následovalo doslova vyvalení všeho, co bude následovat a co si člověk přinesl na tento svět. Následovalo postupné nasměrování, pojmenování, prozkoumávání a udělala jsem pochopitelně první velkou chybu začátečníka. Tím bylo oddělení Ducha od hmoty a zabývala jsem se pouze tzv. duchovními věcmi. V té době jsem ještě neměla s kým svůj stav konzultovat a tak jsem dostala do cesty skvělé lidi, kteří, mi se vším pomohli. Dodnes na ně vzpomínám s láskou. Učení začalo a pád byl tvrdý, neboť z nebe se padá dlouho. A tak jsem si natloukla a zvedla jsem se, a šla dál, žila jsem sama v domku na samotě, abych se našla a pojmenovala jsem si svou cestu. Mezi tím jsem byla svědkem neuvěřitelných zázraků, poznání, učení a naplnění toho kdo jsem. To vše uprostřed přírody.

Z celé téměř třicetileté cesty, jsem si vzala jedno velké poučení, že je dobré zůstat při zemi a jen poodhrnout závěs toho, co stojí za hmotou, rozpoznat síly a energie, které danou situaci vedou. Podle toho jsem se naučila k lidem chovat. Někdy i pomáhat, ale ne každému, můžete sdělit pravdu. To jediné jsem se doopravdy naučila a to je podle mého tzv. duchovní cesta. Vidět, slyšet, cítit a umět poslouchat ticho které mluví. Tam jsou veškerá tajemství světa a odpovědi na všechny otázky. Dnes již nerozděluji, neboť vše je spojené a vše spolu souvisí. Důležité je si uvědomit, že když vstoupíte na vědomou cestu, teprve započnete svůj proces a nemyslete si, že se vám bude od té doby dít jen to hezké. Teprve všechno začíná, čistící proces započal, který za vás nikdo jiný, než vy neudělá. Nebude se vám dít jenom to hezké, prosím sundejte si růžové brýle. Jinak, budete tzv. "sluníčkáří", i když pozitivní musíte být, to je také pravda. Buďte odvážní a bdělí a sledujte všechno co se děje, buďte otevření a nerozdělujte. Zůstávejte v realitě a věřte, že cokoliv se vám stane, je proto, aby vás to zavedlo ještě hlouběji do sebe sama. Hodně štěstí, lásky, pokory, vytrvalosti a ochrany.

Meditační chůze - inspirace z mého rehabilitačního pobytu na Slapech

6. července 2018 

Kráčejte tak vědomě, že zanecháte za sebou otisk, stopu. Tak důležitou, jako když pečetíte třeba milostný dopis. Vy jste důležití a jedineční a vaše chůze s vámi. Budou li vaše kroky mírumilovné, budete měnit energii této Země. Choďte a měňte svět okolo sebe. Rozdávejte radost z chůze. Napojte se na energii okolo sebe, nechte vše plynout, u ničeho se nezastavujte ve své mysli. Ať vám pod nohama, při každém doteku se Zemí, vyrostou krásné květy....

Bolest je má učitelka, každý krok, cítím ale nevzdávám se. Noha se musí rozchodit. Chodím několikrát za den, relaxačně i meditačně. Nevzdávám to neboť pohyb je život....... po půl roce klidu, se tělo pomalu dostává do kondice. Včera jsem ušla okruh dlouhý 800 m. cítím se úžasně že jsme to dokázala........


Inspirační list uzemňujících aktivit

K vědomému životu patří i vědomá chůze a tak vnímejte prostor mezi vašimi chodidly a Zemí. Kráčejte pomalu a přenášejte svůj vnitřní mír, klid a lásku na povrch Země. To je nový způsob meditační chůze. Vydržte to pár minut, zastavte se a prohlížejte si květiny a stromy. Stále vnímejte svůj dech. Opět vykročte, vnímejte každý krok, jak vám pod nohama rozkvetla květina. Život se dá nelézt jen v přítomném okamžiku. 

Svatojánské, půlnoční plátky růží naložené v mandlovém oleji. Růže nejsou chemicky ošetřené. Léčím je jen Bachovými, květovými esencemi, vyrobeným, energetickým pomandérem plným kamenů, rostlin a vůní.Protože růže miluji, chrání je i má láska k nim. Oni mi to vrací v podobě krásných květů.
Svatojánské, půlnoční plátky růží naložené v mandlovém oleji. Růže nejsou chemicky ošetřené. Léčím je jen Bachovými, květovými esencemi, vyrobeným, energetickým pomandérem plným kamenů, rostlin a vůní.Protože růže miluji, chrání je i má láska k nim. Oni mi to vrací v podobě krásných květů.

Svatojánské volání

23. 10. 2018

Stmívá se, kouzelná noc vchází branou posledních, světelných paprsků dne. Ptáci utichají, do zeleného závoje tmy.  Na zahradě trhám růže a klasy levandule, svazeček máty a meduňky. Vykvetla divizna i třezalka. Ještě pár květů jetele a sedmikrásek. Do svazečku vážu šalvěj a lístky jitrocele. Naslouchám tichu noci, zapaluji malé světýlko v lampě, sušený svazek šalvěje a kadidlo. Vonný kouř stoupá k nebi a já vyslovuji promluvu"Ber si přírodo co uznáš za vhodné, dávej mi co musím mít a ber si co neslouží k dobru. Prosím za sílu rostlinám, zvířat a všeho živému i neživého na této zemi".

Světlo půlnoční noci svítí pro víly, lesní bytosti a skřítky. Dnes se otevírá Země a skály nechávají nahlédnout do svých pokladů.  Jen člověk s dobrým srdcem, může vstoupit a odnést si poklad. Ten ale není jen v cinkajících mincích ale v láske, srdci a zdraví. Rostliny a byliny mají dnes silnější moc než jindy. Kdo z nás dnes tuto noc, takový poklad najde?

Tiše naslouchám zvukům noci, jak vítr nese svá poselství krajem, čtu z lesku dešťových kapek, co šeptá tajemná, svatojánská noc která voní......

 

SLOVA JSOU JAK OKVĚTNÍ LÍSTKY KVĚTIN

MALOVAT SLOVA, MLUVIT SLOVA, TANČIT SLOVA, MLČET SLOVA

Doma je v lese

17.06.2018

Když se zamýšlím nad tím, kdo jsou ženy druidky, tak jednoznačně mohu říci, že jsou na první pohled trochu plaché, neboť jejich duše, je hodně stará a dost si toho pamatuje. Nejspíš má za sebou i hrůzné zážitky s vyvražďováním a celkovým potlačováním tohoto ženského hnutí. Druidka ale umí přežít a skrývat své dary. Je ženským protějškem druida,...

Vždy když vidím film Pán prstenů, uvažuji o tom, proč není mezi námi archetyp čaroděje Gandalfa. Hledám ho celý život a nemusel by mít ani špičatou čepici i když zrovna ta je nejspíš anténou a přijímačem. Proč se už takový muži nerodí? A to už je vlastně druhá otázka.