DRUIDSKÁ ŠKOLA - spirituální kořeny staré Evropy a lidové tradice. Na starých základech vybudovat něco nového

Druidská škola v ženské linii 

4 soboty s výcvikem Druidek  šk. rok 2018 - 2019

DRUIDSKÁ ŠKOLA V ŽENSKÉ LINII

1. výcvik - školní rok 2018 - 2019

Sobota - 27. 10. 2018 od 9, 30 hod. do 18.00 hod. 

Druidka, divoké medicíny - rituální sestup k Bohyni do svého nitra a rituál smrti (podzim)

Souzníme s přírodou, proto sestupujeme k sobě ke kořenům, do srdce Bohyně, abychom se staly léčivou ženou i rituální umělkyní života. Budeme se učit pracovat na těle matky země, hledat posvátnou vizi svého života a modlitbu pro povznesení svého srdce. O podzimním Samhainu, je příroda syrová a divoká, přináší nám skrze naše předky odpuštění a vykoupení. Naráží na naše ostré hrany, smrti, strachu, smutku a ztráty, kterou nosíme v sobě. Jenom když odpustíme sobě, spojíme energii těla a duše s přírodou. Naučíme se pracovat sami se sebou a chápat energii podzimu. Rituální praktiky nejsou jen nějaké poučky a návody, ale vystupují z prožitků i bolesti a z odžitých záměrů duše. Součásti bude i výcvik v pohřebním, přechodovém rituálu. Součástí výcviku bude míchání samhainového, léčivého oleje, povídání o vůních podzimu, kamenech, bylinách a malovaných symbolech Bohyně pro rituální účely.

Během výcviku budete absolvovat také předmět - Učení vědomého žití, kde si např. prožijete i zvukové lázně a prohloubení sesterského kruhu. Vede Renata Kiara Vargová www.kiara.cz

Sobota - 27. 10. 2018 od 9, 30 hod. do 18.00 hod. s přestávkou na oběd s názvem HOSTINA PRO BOHYNI. Přineste si jídlo z vlastních zdrojů. K dispozici bude od nás malé občerstvení, čaj a káva.

Adresa: MŠ K Žáčku, Klánovice Praha 9, v kruhovém prostoru s pyramidou

Platba do 20. října 2018 s možností zaplatit jednotlivě (2.175,-  Kč za 1 sobotu) na účet. Č. 219641144/0300

Celková cena školného je 8. 700,-Kč (lze zaplatit i celé školné najednou)

Každý výcvik, bude jednotlivě zakončen osvědčením o absolvování. Po všech 4 výcvicích dostanete ještě závěrečné, druidské osvědčení 1. Stupně. Další školní rok, začne opět v roce 2019, 2. Stupněm a bude dále pokračovat na 3. Stupeň, poslední.

www.svatojanskevune.cz

  • Výcvik - 27. 10. 2018 - Druidka, léčitelka, divoké medicíny - rituální sestup k Bohyni (podzim)
  • Výcvik - 15. 12. 2018 - Druidka světla - rituální vítání světla a nového zrození (zima)
  • Výcvik - 23. 3. 2019 - Druidka, bohyně Vesna - rituál jara a omlazujících energii (jaro)
  • Výcvik - 8. 6. 2019 - Druidka svatojánských bylin a zasvěcení - rituál plnosti (léto)
  • info a přihlášky VladislavaZ@seznam.cz

Svatojánské vůně, pořádají pro letošní rok 2018, poslední setkání - celodenní seminář 15. 12. od 9.30 do 18. 00 hod. v rámci Druidské školy pro ženy. Rok se pomalu uzavírá a přichází slunce, nové narození a zimní slunovrat. Jak chápat roční cykly, přechodové rituály a jak je prakticky zařadit do života. Pomocí vonné medicíny i ženské, vnitřní síly. To vše na vlně starých kořenů Evropy.

Tento ženský archetyp pradávné kosmické Matky který jsem namalovala, vychází z Isidiných mysterií. Její dávná síla sestoupila do hlubokého podzemí, aby se uchránila od rostoucího patriarchátu a materialismu. Stará moudrost přežila ukrytá v podobě čisté Panny Marie. Zvláště ve středověké Evropě se uctívala její transformační síla v podobě Černé Madony. Ztotožnit se tímto archetypem, znamená najít sama sebe a svou sílu vnitřní čistoty. Tato bohyně může mít mnoho podob a v současné době se zviditelňuje. Její vůně je kadidlo a růže.

V životě nám chybí přechodové rituály, kterými bychom procházeli, abychom si vyčistili a uzavřeli důležité, životní etapy života. Oslavujeme narození, svatby nebo pohřby. V tomto omezeném počtu je jich velmi málo, abychom čistili svou duši a mohli se správně rozvíjet. Výcvik v jednotlivých rituálech slouží nejenom pro náš osobní růst, ale můžeme jimi pomáhat místu, kde žijeme, přátelům nebo pracovní skupině. Proto jsem se rozhodla založit druidskou školu, která je jedinečná u nás. Cílem je probudit v ženě hluboký a důstojný, vnitřní život, který ji bude vyživovat.

Rituální výcvik je zaměřen na pochopení přírodního roku, protože střídání ročních období nás ovlivňují nejvíce. Přináší změnu i v našem nitru. Budeme se společně učit rituály podzimu, zimy, jara a léta. Naučíme se je chápat, léčit sebe i Matku zemi. Po ukončení výcviku se každá žena stane novodobou druidkou, která může rituálně pracovat, léčit i čistit prostory. Chránit, posilovat a vyživovat ji bude sesterský kruh druidek. Filozofií druidské školy je dovést každou ženu, která se rozhodne stát se druidkou, ke své vnitřní bohyni a pracovat pro Zemi, uzdravovat ji i celé své okolí. Kultivací své ženské energie, může otevřít, tak své nové vnitřní kvality, především v běžném rodinném i pracovním životě a posílit tak své sebevědomí pro vyvážený partnerský vztah.

Čtyř fázový výcvik ve čtyřech obdobích roku, nás vede k ucelené osobnosti, která je schopna plně pracovat na rituálech, pomáhat krajině a lidem kolem sebe. Rituál s větší skupinou lidí, si může každá druidka vyzkoušet U sv. Donáta nedaleko Prahy, kde pracujeme v krajině čtyřikrát do roka již desátým rokem.

Kdo je druidka?

Druidka je ceremoniářka, kněžka nebo průvodkyně, tématickým rituálem. Může vám pomoci radou, návodem, přinese rituální předměty, vhodné pomůcky nebo byliny. Může vám pomoci s různým, životním přechodem, poradit radou, nebo vyčistit dům či místo. Její práce je dobrovolná a svobodná. Seznam druidek bude postupně uveden na stránkách, kam se v případě zájmu můžete obrátit a domluvit.

Kdo se může stát druidkou?

Omezení není žádné, podmínkou je stabilní psychický stav a odpovídající věk plnoletosti.

Výcvik druidek

Vladislava Mlada Jirásková povede hlavní výcvik druidek. Rituální praxí se zabývá víc jak dvacet pět let. Dělala rituály na mnoha posvátných místech u nás. V posledních letech se inspiruje rituální tradici v Anglii. Deset let spolupracuje se spisovatelkou, Pavlínou Brzákovou na rituálech u posvátného dubu, nedaleko Prahy. Cílem výcviku druidek je nejenom předat praktické informace, ale motivovat studentky i pro domácí úkoly, aby si prohloubily získané vědomosti.

Založení školy

Druidskou školu jsem založila v roce 2013, ale zároveň jsem otevřela i Svatojánskou mýdlárnu a parfumérii. Také jsem ještě studovala aromaterapii, Bachovy květové esence a byliny. Vše nešlo rozvíjet plně a já školu na pár let zastavila. Po osudové nehodě v lednu 2018, kterou jsem přežila, mně život dal druhou šanci. Hodně věcí jsem musela přehodnotit a znovu nastavit.

Vladislava Mlada Jirásková je malířkou a publicistkou, kterou znáte z časopisu Regenerace. Sama prochází cestou probuzení od roku 1989. Vede semináře, přednášky a učí lidi vědomé práci na sobě sama.

Přehled témat výcviku druidky

Výuka rituálu podle ročních období, historie, tradice, praxe

Kodex rituálu a pravidla

Byliny, vůně, kameny a rituální předměty

Sobota - 9, 30 hod. - 18.00 hod. s přestávkou na oběd s názvem HOSTINA PRO BOHYNI. Přineste si jídlo z vlastních zdrojů. K dispozici bude od nás malé občerstvení, čaj a káva.

Cena  8. 700,-Kč za všechny 4 soboty (v ceně jsou materiály k výuce, občerstvení, přírodní esence, lahvičky atd.)Přihlášky info: VladislavaZ@seznam.cz

Výuka bude probíhat v MŠ ul. V Žáčku/219, 19014 Praha 9 - Klánovice v kruhovém prostoru s pyramidou

Je třeba se přihlásit na všechny 4 soboty. Výcvik bude zakončen osvědčením o absolvování.

Během výcviku si můžete zakoupit rituální předměty, svíčky, šperky a jiné.

CTÍME STARÉ TRADICE - Patronkou dušiček je Morana, nebo se jí také říkalo Mořena. Přichází o Samhainovém čase, aby vládla podzimu a zimě.Tmavé polovině roku. Na jaře Morana umírá a její tělo je vhazováno do řeky, jako symbol konce zimy. Lidé doufají, že její tělo dopluje až do moře, které je jejím pravým domovem. proto je spojována se živlem vody. Morana tě vyzívá, aby jsi ukončil vše staré a odložit to, co již neslouží. Podíval se v pravdě do tváře a byl k sobě upřímný. Položil si otázku co mohu dát zetlít ? co může spadnout z mého stromu jako barevné listí? Čas holých stromů a pravdy je tu.

Žena je voda s muž je oheň. Dva protiklady, které je nutné dostat do rovnováhy. Druidská škola v ženské linii, podporuje v ženě vodu, která nám všude tolik chybí. Pokud ji dokáže žena v sobě probudit, stane se léčitelkou svého života a touto vláhou zalije svůj domov i místo kde žije. Je to síla lásky, citu i soucitu. Je třeba se navrátit k původním, přirozeným a silným pramenům v naší duší. K mysteriím ženských kořenů, opět obnovit rituály a navázat hluboký vztah s Matkou Zemí a naleznout s ní stejný rytmus. Uvědomit si tradice staré Evropy a podporovat lidovou kulturu, která je nositelkou moudrého dědictvím. Je třeba vyčistit své rody, odpusťit a obnovit tu nejčistší energii své rodiny. Stát se dobrým člověkem pro sebe sama, ne pro své zviditelnění a slávu. Tento přístup nemá nic společného s manipulací či magii. Jde jen o nejčistší napojení na pramen živé vody, co protéká naší duší a přírodou.Vladislava Mlada Jirásková