Můj příběh

Svatojánské vůně, malování a psaní 

 Jsem ráda, že jsem neposlechla, když mi všichni říkali, dělej něco pořádného. Já raději malovala nebo psala básničky.

Svatojánské vůně, jsou samostatným projektem, který mapuje mé dlouholeté zkušenosti. První impuls vznikl při  založení Ateliéru 909 v roce 2009, ve kterém vznikají všechny mé nápady a realizace. Z tohoto tvůrčího prostředí vzešla v roce 2013, Svatojánská mýdlárna a parfumérie. Ta se postupně za ta léta transformovala do nynějšího, samostatného projektu s názvem Svatojánské vůně. Zahrnuje práci s bylinami, Bachovy květové esence a aromaterapii. To vše propojuji a míchám do parfémů nebo pěstících olejů, případně doporučuji byliny, přímo na míru klienta. Takže jsem také parfémářka, protože tvořit a míchat, přírodní parfém je krásné a velmi tvořivé.

 Pokud chce někdo využít aromaterapii léčivě, mohu zakreslím skrze automatickou kresbu do tzv. Aroma skici, klienta. Ve skice se objeví energetický otisk člověka. Podle toho doporučím dále éterické oleje, byliny, případně namaluji mandalu. Dále pracuji s klientem skrze Art terapii.

 Dlouhodobě se věnuji práci s energií a dělám rituály v přírodě. Fenomenu rituálu se věnuji dvacet pět let. Žila jsem několik let na samotě, kde jsem si potřebovala uvědomit sebe sama a propojit se s Matkou přírodou. Tady se naplnila má vize stát se poustevníkem a tvořit v přírodě. Od malička vnímám svět, který je za hmotnou oponou a učím se s ním pracovat.

Vybrala jsem si být malířka a proto ráda kombinuji svou práci s barvou a kresbou. Také jsem publicistkou, mé články i obrazy můžete vidět v časopise Regenerace, kam píšu již deset let. Vydala jsem u nakladatelství Eminent dvě knihy, Léčivá domácnost a Síla léčivých polévek. V současné době vydávám třetí knihu s názvem Receptář z barokní apatyky. 

Obrazy vystavuji od roku 1990 v galeriích na výtvarných salonech, samostatných i společných výstavách u nás i v zahraničí. Jsem zastoupená v mnoha soukromých sbírkách.  Někdy pracuji i s keramikou. Pokouším i jiné materiály např. beton, ze kterého jsem vyrobila několik plastik a zahradních soch. V současné době se věnuji nejraději křehké kráse malovaného hedvábí a akvarelovým ilustracím. V práci s lidmi ráda používám Art terapii, která splňuje a spojuje všechny obory kterými se věnuji. Malování, terapie a přírodu.

Jsem tvořivý člověk, který má rád přírodu, ticho a pomalý pohyb tai-či v lese. Tam i ráda maluji nebo medituji. Nejraději jezdím do Novohradských hor, kde mám svá oblíbená místa. Stále věřím v dobro které je v člověku...

Název Svatojánské vůně jsem vybrala podle letního slunovratu a svatojánské noci, kdy je příroda nejsilnější a vydává své poklady v podobě bylin, které jsou tou dobu nejsilnější. O svatojánské noci jsem vyrobila své první, přírodní mýdlo, svíčku a natrhala si svazeček bylin na čaj. Jsem narozená v červnu.

Svatojánské svíčky od té doby vyrábím pravidelně. Jsou zdobeny lisovanými květy nebo moji kresbou a voní přírodou. Respektuji při jejich výrobě fáze měsíce a postavení slunce.

Oborná studia

Bachovy květové esence - certifikát

Aromaterapie - certifikát Karek Hádek, studie parfémů Patra Hlavatá

Škola přírodních terapií - certifikát

Art terapie - výcvik u Beate Albrich certifikát

Výtvarná, soukromá studia 1990 - 1997


Vladislava Mlada Jirásková